Arvoisat ESATKYn jäsenet,
Tivia täyttää 70 vuotta syksyllä 2023. Sen osalta järjestetään Tivia 70 Road Show ja se tulee Lappeenrantaan tiistaina 9.5.2023.
Seuraa tiedotustamme kevään aikana. Todennäköisesti myös ESATKYn kevätkokous pidetään samana päivänä osana Road Show – tilaisuutta. Voit kysyä tarkemmin johtokunnan jäseniltä Tivia-asioista.
SyysOlumppialaiset aiotaan järjestää syyskuussa 2023, ITKY luvannut hoitaa järjestelyt joten perästä kuuluu ja Imatran lisäksi Kymenlaakso ja Mikkeli ovat tulossa kisailemaan. Tästä myös lisää kunhan ajankohdat ja paikka vahvistuu.
Johtokunta vuodelle 2023
Nimi | Rooli | Sähköposti | Kuva | Yritys | Puh |
---|---|---|---|---|---|
Jari Harju | Puheenjohtaja | jari.harju@doaudit.fi | https://www.doaudit.fi | 040 566 88 33 | |
Markus Saukkonen | sihteeri, vapaa-aika & matkailu | markus.m.saukkonen@gmail.com | |||
Pekka Orpana | varapuheenjohtaja | orpanapt@gmail.com | |||
Markku Suokas | koulutus ja urheilu | markku.suokas@kotikone.fi | |||
Ruusa Repo | rahastonhoitaja | ruusa.repo@tietoevry.com | https://www.tietoevry.com |
Vuosi 2023
TIVIA perustettiin 26.11.1953, jolloin nimenä toimi Reikäkorttiyhdistys. Nimi on muuttunut vuosien varrella useampaan otteeseen. Edellisen kerran nimeä muutettiin vuonna 2013, jolloin nykyinen nimi Tieto- ja viestintätekniikan ammattilaiset TIVIA ry otettiin käyttöön.
Lokakuun lopussa järjestetty liittokokous päätti nimen lyhentämisestä TIVIA ry:ksi. Nimenmuutos on tulossa voimaan vuoden 2023 aikana.
Tutustu historiaan tarkemmin:
terveisin johtokunta